1. závod - 11.4.2015 je za námi ....

13.04.2015 21:15

Druhou dubnovou sobotu odstartoval druhý ročník LOKO MTB Cup závodem na „Jíláku“, který přilákal celkem 112 závodníků. Pro ty nejmenší, na plastových motorkách a kovových odrážedlech, byly připraveny tratě po asfaltové části cyklostezky. Začínající bikery – kolaře již trať zavedla i kousek do lesa. Pro další kategorie byly připraveny 3 okruhy různé délky a technické náročnosti. 

Ne vždy ten, kdo si vydobyl první pozici na delší nájezdové rovince do terénu, si svoje prvenství udržel. Technicky hravá trať udělala své. Kluci a Dívky se na své „růžové“, 700m dlouhé trati, museli poradit s  velbloudem (dva kratičké výjezdy po sobě) a slalomem mezi stromy. Skoro žáci, Skoro žákyně pak odstartovali na okruh oranžový, dlouhý 1000m a jeli ho hned dvakrát. Trať tohoto okruhu již byla doplněna o více technických hrátek - varhánky (zvlněná pěšina), malý drop, malou rokli a přejezd klád. Závodníci ostatních kategorií jeli trať zeleného okruhu, 1900m. Ten byl však pro kluky a holky v kategorie Nejmladší žáci a žákyně zkrácen o jeden sjezd, po kterém následoval prudší výjezd a o singl k a z technické pasáže v lese za místem startu. Zkrácený zelený okruh měřil 1400m a Nejmladší žáci a žákyně ho absolvovali 2x. Celý zelený okruh pak mladší žáci a žákyně projeli 2x, starší žáci a žákyně 3x, ženy 5x a muži celkem 7x. Opravdu všichni závodníci, kteří se postavili na start, si zasloužili potlesk a obdiv za svůj výkon.

Bravurní výkon pak předvedla Markéta Košnářová (Skoro žákyně), která nejen, že do cíle dojela na první pozici, ale ostatní soupeřky nechala za sebou o více jak 2  minuty. Stejně tak s velkým náskokem, 57 vteřin, dojel do cíle Jan Šindelář (mladší žáci). Velké uznání a potlesk patří také Lukáši Dobrému. Tomu ani první kolize hned po startu, po které vyrážel na trať s velkým zpoždění, ani druhá kolize na „velbloudu“ nezabránila ve vítězství své kategorie (Nejmladší žáci).

Závod dospělých nabídl pěknou podívanou hned po startu. V prvním kole se utrhla trojice závodníků (Milan Vopat, David Klap a Robert Dobrý), kteří spolu dokázali táhnout špici skoro celé tři kola. Do čtvrtého kola pak najížděl Robert s Davidem již s malým náskokem a všichni pevně věřili, že tato dvojice vyrovnaných závodníků spolu vydrží až do cílové rovinky, kde předvedou boj o první flek. Bohužel se tak nestalo díky pádu Roberta, kterému se již nepodařilo časovou ztrátu dohnat. V cíli, byl tedy s časem 00:38:10,118, David Klap jako první, Robert Dobrý se ztrátou 38 vteřin jako druhý a Milan Vopat získal třetí příčku. Nejmladší ze závodníků z řad „dospělých“ byl patnáctiletý Lukáš Klap, kterému patří také velký potlesk.

Nejrychlejší ženou byla Martina Urbanová, která pět kol zeleného okruhu objela v čase 0:32:34,488.

Zatímco závody dětí se obešly bez velkých technických problémů, ty se nevyhnuli závodníkům z řad mužů a žen. Celou dobu závodu se potýkala s velkými technickými problémy Lída Dobrá, která se jimi však nenechala zaskočit a svůj závod dokončila. Michalu Vaněčkovi a Milošovi Chytilovi bohužel namotaná přehazovačka v případě prvního a píchlé kolo v případě druhého závodníka neumožnilo závod dokončit.

Na všechny závodníky v cíli čekala sladká odměna v podobě koláčku. A komu nestačil koláček, mohl využít občerstvení, které bylo po celou dobu závodu zajištěno Penzionem Šéba. Kdo už měl svůj závod za sebou, mohl si svoje technické dovednosti trénovat i ve vytvořeném bike parku z palet.

Velký dík patří nejen všem sponzorům a dobrovolníkům, díky nimž mohl být závod uskutečněn, ale také majitelům pozemků a kynologickému klubu, kteří nám umožnili na jejich pozemcích vytvořit trať či zázemí pro závody. A v neposlední řadě, také patří dík tomu nahoře, který nám zajistil krásné počasí po celý den.

Soudě podle výrazů v tvářích si všichni tento závodní den užili stejně jako my a těch pár organizačních nedostatků a nedodržení časového harmonogramu v odpolední části programu nám odpustili.

Na všechny, kdo se zúčastnili i na všechny, kteří teprve přijedou se budeme těšit 13.6.2015 na stejném místě.

 

Takže všem díky za krásný den a při druhém závodě letošního ročníku na viděnou!!!!

 

Mo.