Slunečná doba bronzová

12.04.2017 08:44

Slunečná doba bronzová ve Městě Touškově, Zbraslavi u Brna i v Praze Zličíně, tak by se dal charakterizovat dnešní závodní den našeho týmu CK LOKO Rakovník.

První bronzový úlovek vybojovala Jolana Rosová (kategorie dívky 7-8 let) na druhém závodu Pražského poháru MTB, v Praze na Zličíně. Nutno je však vyzdvihnout i zbývající dva závodníky našeho týmu Denise Jogla a Josef Rajse, kteří se tohoto závodu zúčastnili. Deny vybojovat 6. místo, což je na prvoročáka více než hezké umístění a Pepíno se svým 12tým místem zapojil mezi první 15tku ze 43 startujících.

Nejpočetnější skupina, celkem 20 našich závodníků, však vyrazila na první závod Plzeňské Amatérské ligy do Města Touškova.

Ivo Rybář, spolu se svým synem Kryštůfkem, nová posila týmu, brázdil touškovské okruhy jako první. Byl to jeho první závod v našem dresu, a i když se chvílemi z výrazu v jeho tváři, dala číst náročnost tratě, závod si náležitě užil. Po dojetí kategorie M30+ stáli na startu o pár let moudřejší chlapi, M40+. Naši „tři veteráni“ Robert Dobrý, Richard Pavlíček a Jiří Kotlík. Pro obě zmíněné kategorie byla vytyčena trať plná náročných sjezdů, výjezdů, skoků, kamenů, roklinek a singlíků v délce 3000m. Rozdíl mezi nimi pak byl pouze v počtu okruhů. Mladší 6 a starší 5. Nejlépe se umístil Robert Dobrý, který obsadil 3 místo a byl druhým přispěvatelem bronzu.

Než se na trať dostali naši další závodníci, přišla zpráva z daleké Zbraslavi u Brna. Tam jsme měli želízko v ohni na Českém poháru silniční cyklistiky mládeže v podobě Anny Součkové. V nohách Aničky se projevila kvalitní zimní příprava a další bronz do sbírky, pro tuto neděli ten nejcennější, byl na světě.

Mezitím se na start touškovského závodu postavili Eliška Kotlíková (Ž15, 2002), Patrik Pavlíček a Daniel Kouba (U15m, 2004). Jejich trať byla vytyčena o pouhých 700m kratší, než kategorie dospělých. Tady to na stupně vítězů sice nevyšlo, ale všichni předvedli na 4 okruzích náročné tratě svoje zapálení pro bike a právem si zasloužili pochvalu trenérů.

O stupně vítězů v kategorii U13m připravil Lukáše Dobrého (2005) technický defekt. Ten se po problémech se zaseknutým řetězem hned v prvním 1400m dlouhém okruhu zapojil na chvost startovního pole a poté ve zbývajících 2 kolech předvedl perfektní stíhací jízdu, kdy do cíle dojel jako 7. mý v pořadí. Skvěle si na trati vedl i Samuel Rosa.

Pokračovatelkou doby bronzové byla Adéla Kotlíková (2005, U13ž), která na náročné touškovské trati otestovala svůj nový stroj Canyon 29“ a splnila očekávání trenérů na pódiové umístění.

Dalšími, kdo stáli na startu, byli Patrik Rek, Tomáš Pešek a Daniel Kouba (kategorie U11m). Tady byla vidět týmová jízda a chvílemi i zdravý týmový boj. To když v prvním kole jeli společně Patrik s Ondrou. V druhém kole se Ondra po problému s řetězem připojil k Tomovi. Z této trojice dojel do cíle nejlépe Patrik Rek, který obsadil ještě vyhlašované 5té místo. O 37 sekund za ním projeli pod cílovým obloukem v podstatě současně Ondra s Tomem. O tom, kdo obsadil 6. a kdo 7. místo tedy museli rozhodnout dobré oči rozhodčích v cíli.

Po svých úspěších v Praze se Jola s Denym vydali za ostatními do Města Touškova a to nejen fandit, ale i závodit. A lépe to ani dopadnout nemohlo. Deny se postavil na start spolu s týmovým parťákem Radimem Dobrým. Snad i pro navýšení počtu bronzových medailí, si Deny neoblomně držel svoji třetí pozici. Naproti tomu Jola bojovala ve velmi vyrovnaném závodě a až v cílové rovince prolomila dobu bronzovou a získal o kousek cennější stříbro.

To nejlepší nakonec, tedy skoro nakonec. Stylem start – cíl vybojoval zlatou medaili Kryštof Rybář. Kryštof věnoval své vítězství svému malému bráškovi, který právě v tento den slavil svoje měsíční narozeniny. Na startu této kategorie, ale nebyl Kryštof sám. Spolu s ním tam byl i Ondřej Dobrý, jednoznačně nejvíce se usmívající závodník na této trati, a Robin Pavlíček.

Poslední startující byla Nelinka (kategorie U7ž), která své šance na dobré umístění promarnila hned na startu, když přeslechla zvuk píšťalky, oznamující start závodu.

Po prvním závodě PAL 2017 jsme v „tabulce hodnocení týmů“ zaujali 5. místo. Naše nejlépe hodnocené družstvo ve složení Jolanka Rosová, Adélka Kotlíková, Denis Jogl, obsadilo 8. místo.

 

Zlatou medaili si ale zaslouží naprosto všichni. Ať už za skvěle odvedené výkony na trati, tak za vytvoření perfektní atmosféry týmu po celý den.

 

1.    závod Českého poháru mládeže a žen silniční cyklistiky – Zbraslav u Brna

Kadetky

Anna Součková

3. místo

 

2.    závod Pražského poháru MTB, Praha Zličín

Dívky 7-8 let

Jolana Rosová

3. místo

 

Chlapci 7-8 let

Denis Jogl

6. místo

 

Chlapci 9-10 let

Josef Rajs

12. místo

 

1.    závod  PAL 2017 – Velká Cena Města Touškova

 

Kluci 2011 a mladší, U7m

Kryštof Rybář (2011)

1. místo

Ondřej Dobrý (2012)

9. místo

Robin Pavlíček (2011)

10. místo

 

Dívky 2011 a mladší, U7ž

Nela Pešková

12. místo

 

Žáci 2009 – 2010, U9m

Denis Jogl

3. místo

Radim Dobrý

13. místo

 

Žákyně 2009 – 2010, U9ž

Jolana Rosová

2. místo

 

Žáci 2007 – 2008, U11m

Patrik Rek

5. místo

Ondřej Kouba

6. místo

Tomáš Pešek

7. místo

 

Žáci 2005 – 2006, U13m

Lukáš Dobrý

7. místo

Samuel Rosa

10. místo

 

Žákyně 2005 – 2006, U13ž

Adéla Kotlíková

3. místo

 

Žáci 2003 – 2004, U15m

Patrik Pavlíček

11. místo

Daniel Kouba

15. místo

 

Ženy 2002 - 1983, Ž15

Eliška Kotlíková

7. místo

 

Muži 1978-1987, M30

Ivo Rybář

21. místo

 

Muži 1977 -1968, M40

Robert Dobrý

3. místo

Jiří Kotlík

10. místo

Richard Pavlíček

11. místo