Rozjíždíme závodní sezónu 2017

19.03.2017 19:32

Závodní sezónu jsme odstartovali úvodním závodem Pražského poháru MTB, který se jel v Řepích. Pořadatelé připravili pro závodníky náročné tratě, které ještě ztížilo počasí. Díky dešti byly tratě velmi bahnité. Závodníkům to klouzalo v zatáčkách a výjezdy i sjezdy byly o to náročnější. Jen málo závodníků dnes nezažilo pád a maminy měli večer co prát.

Tentokrát náš tým reprezentovali pouze děti a to v hned v 8 kategoriích. Na naše nejmladší kluky (kategorie chlapci 5-6 let) čekali hned dva 400m dlouhé okruhy. Startovní pole bylo, co se týče závodních strojů, velmi rozmanité. Někdo měl již 24“ kolo, někdo 20“ a někdo i 16“. Všichni se s tratí ale úžasně poprali a co nešlo vyjet, s úsměvem vyběhli, i když i to bylo dost náročné. Štůfek (Kryštof Rybář 2011) obsadil krásné 5 místo a Ondra (Ondřej Dobrý 2012) udržel šťastnou 13tku.

Nelča (Nela Pešková, 2012, kategorie dívky 5-6 let), jako jedna ze tří odvážných dívek našeho klubu, byla připravena také na dva dětské okruhy. Pořadatelé však vzali na zřetel na stav závodního okruhu a tak Nelča dala všechny svoje síly do svého jediného závodního okruhu a do cíle dojela jako pátá v pořadí.

Skvěle zvládnutý start a tím i dobře rozjetý závod Jole (Jolana Rosová 2009, kategorie dívky 7-8 let) trošku pokazil pád hned z kraje závodu. To ji však nezastavilo. Po pádu se sice Jola zařadila se na chvost startovního pole, ale všem předvedla, co v ní dřímá a předjížděla jednu soupeřku za druhou. Nakonec obsadila 7. místo a zasloužila si náš potlesk.

Po Jole stáli na startu kategorie Chlapci 7-8 let Deny (Denis Jogl 2010) a Radís (Radim Dobrý, 2010). Deny se při nájezdu do terénu zařadil na 4 místo a to udržel až do cíle. Radís po nezdařeném startu měl co napravovat. Předjíždět v technických pasážích se mu ale docela dařilo a nakonec v cíli uzavíral první desítku.

Stejná trať jako předchozí kategorie, ale již dvě kola, čekala na Pepína (Josef Rajs 2007) a Páťu (Patrik Rek 2008), oba kategorie Chlapci 9-10 let. Páťa měl velmi zdařený start. Na trati ho však zbrzdil pád soupeře a cílem projel jako 12.. Pepíno byl dnešním překvapením, když se pohyboval na dohled medailovým umístěním a cílovou čáru proťal jako 6.. Umístění obou ještě zdůrazňuje velmi početné startovní pole této kategorie, kdy na startu stálo 37 kluků.

První část závodního dne byla sice bez medaile, ale výkony všech závodníků a závodnic byly trenéry oceněny na jedničku.

Druhá část závodního dne pokračovala velmi početným startovním polem. To když na startovní čáru byli řazeny závodníci kategorií žáci 1, žáci 2 a hned za ně závodnice kategorií žákyně 1 a žákyně 2, které startovaly 3 minuty po klucích. I oni měli trať díky počasí trochu zkrácenou. To však neubralo na její náročnosti. V kategorii žáků 1 nás reprezentoval Luky (Lukáš Dobrý, 2005), který po několika pádech na trati dojel do cíle jako 7.. Páťa (Patrik Pavlíček, 2004) ztratil hned po startu díky pádu. A pád ho, stejně jako Lukyho neminul ani na trati. Ale i tak zajel hezké 11. místo, které těsně uzavíralo první polovinu startujících této kategorie.  Nutno podotknou, že ani absolutní pořadí mezi žáky 1 a 2 obou kluků, nejsou vůbec špatná. Z celkového počtu 48 závodníků zabral Luky 15 tou příčku a Páťa 20.tou.

To nejlepší nakonec. Již tak rozzářené úsměvy trenérů ze závodního nasazení jejich svěřenců ještě umocnila Adélka (Adéla Kotlíková, 2005, Žákyně 1), která po dvou náročných okruzích v sobě našla zbytky sil v cílové rovince a díky skvělému spurtu získala bronzovou medaili.

Dnešní den lze charakterizovat jako deštivý bahnitý a plný pádů, ale hlavně jako velmi zdařilý vstup do letošní závodní sezóny.

 

Chlapci 5-6 let, 2011 – 2012

Kryštof Rybář

5. místo

Ondřej Dobrý

13. místo

 

Dívky 5-6 let, 2011 – 2012

Nela Pešková

5. místo

 

Chlapci 7-8 let, 2009 – 2010

Denis Jogl

4. místo

Radim Dobrý

10. místo

 

Dívky  7-8 let, 2009 – 2010

Jolana Rosová

7. místo


Chlapci 9-10 let, 2007 – 2008

Josef Rajs

6. místo

Patrik Rek

12. místo

 

Žáci 1, 2005 - 2006

Lukáš Dobrý

7. místo

 

Žáci 2, 2003 - 2004

Patrik Pavlíček

11. místo

 

 

 

Žákyně 1, 2005 - 2006

Adéla Kotlíková

3. místo

 

Mo.

19.3.2017